Przekroczyć granice

Granice, kto z nas do jakiejś w swoim życiu nie dotarł. Może być ich wiele: te geograficzne, fizyczne, czy też mentalne. Każdy człowiek w swojej egzystencji osiąga ich bez liku. Na moim blogu znajdziecie teksty dotyczące, każdego z ich rodzajów.

Najłatwiej zdefiniować te geograficzne, bo każdy wie jak przebiegają i są w miarę stałe – to granice ulic, dzielnic, miast, okręgów czy też państw.

Najtrudniejsze, bo indywidualne i niepodlegające żadnym regułom to granice mentalne.

Uczmy się pokonywać je wszystkie, bo tylko wtedy ciągle będziemy iść dalej, rozwijać się, a nie popadać w stagnację wygody, czy zwątpienia.

W dzisiejszych czasach najprościej będzie uporać się z tymi już wytyczonymi na mapie, ale aby to zrobić musimy wykonać pierwszy krok, który wyprowadzi nas z domu na szlak przygody. A to, dla niektórych jest pokonanie granicy mentalnej, a czasami wręcz fizycznej.

Jedną z moich pasji są podróże, lubię poznawać nowe miejsca, odkrywać zabytki, cieszyć się pięknem przyrody, spotykać na szlakach moich wędrówek ciekawych ludzi. Większość z tych chwil uwiecznia moja druga pasja – fotografia. Zdjęcia robię właściwie od dziecka, zaczynałem jeszcze na starych aparatach na błonę światłoczułą (potocznie zwanych analogowymi), a w domu miałem samodzielnie przygotowana ciemnię do wywoływania zdjęć. Dzisiaj używam już oczywiście aparatu cyfrowego, a za ciemnię służy mi komputer.

Nie ograniczę się jednak do suchych relacji z moich wypadów w mniej lub bardziej znane rejony naszego świata. Będę chciał też przybliżyć życie moich współtowarzyszy i ludzi poznanych na miejscu, z ich obawami, problemami i radościami, pokazać ich sposoby na przekraczanie, czasami zdawałoby się nieprzekraczalnych granic.

W swoich tekstach opowiem również historie zasłyszane gdzieś w autokarze, na ulicy, przy kawie lub piwie, czy nawet w tak dziwnym miejscu na rozmowy jakim jest cmentarz.

Postaram się, aby teksty nie były zbyt długie (bo wiem, że nawet najlepszy tekst gdy jest rozwlekły potrafi znudzić lub zmęczyć), ale za to treściwe.

Celem moim nie jest relacjonowanie krok po kroku każdego wyjazdu, czy przedstawianie gotowych rozwiązań, chcę tu wskazywać moim subiektywnym wzrokiem kierunek, chcę Was zainteresować miejscem lub tematem, ale pamiętajmy każdy musi sam obrać cel i drogę i nią podążać, by przekraczać kolejne granice swojego życia.

Jedna uwaga do wpisu “Przekroczyć granice

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s