Zdjęcia – Kapryśna jak kobieta

Aby ciągle nie zanudzać Was fotorelacjami z Tatr, proponuję dzisiaj małą wycieczkę na najwyższy szczyt Beskidów – Babia Górę, zwaną też Diablakiem. Skąd takie nazwy, no cóż nie znam dokładnie ich etymologii, ale skojarzenie jest jedno i wydaje się logiczne, otóż jest to niezwykle kapryśna góra, w ciągu kilku minut z cichej i spokojnej, potrafi zamienić się w rozhuczaną i groźną. Czy coś Wam to przypomina?

No dobrze nazwę już mamy omówioną, a co można powiedzieć o samej górze. Jak już wspomniałem jest wysoka, ma 1725 m. n.p.m., w dolnych partiach porośnięta jest lasem mieszanym, aby z nabieraniem wysokości przejść w kosodrzewinę, a następnie trawy i gołe skały. Przy dobrej widoczności możemy dostrzec z niej nawet Kraków.

W 1954 roku na terenie całego masywu Babiej Góry utworzono Babiogórski Park Narodowy, którego walory przyrodnicze doceniono również za granicą naszego kraju, wpisując go w 1977 roku na listę światowych rezerwatów biosfery UNESCO.

Aby nie przedłużać zapraszam Was na moją fotorelację z tego pięknego i wymagającego miejsca. Naszą podróż zaczynamy na Przełęczy Krowiarki, z której udajemy się kolejno na Sokolicę, Kępę, Główniak i Babią Górę, skąd zejdziemy przez Markowe Szczawiny z powrotem na Przełęcz Krowiarki.

6 uwag do wpisu “Zdjęcia – Kapryśna jak kobieta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s